Elegantní, vzdušné a snadno udržovatelné – sprchové kouty walk in jsou nejen aktuálním trendem, ale i praktickou variantou sprchy, která vynikne jak na stránkách časopisů, tak i v každé běžné koupelně. Proč jsou tak populární, jaké výhody nabízejí a na co si dát naopak pozor? To vám prozradíme na následujících řádcích.
Co si představit pod názvem walk in sprcha?
Walk in sprchové kouty poznáte tak, že mají otevřený vstup a zcela zde chybí dveře. Jedná se často jen o jednu skleněnou sprchovou zástěnu, která odděluje sprchu od zbytku místnosti. Variant ale může být více – do walk-in sprchy můžete vcházet dvěma směry, lze ji umístit do rohu i do prostoru. Tento typ sprchy se dokáže zcela přizpůsobit různým dispozicím a hodí se tak do velkých i malých koupelen.
Sprchový kout walk-in Sanswiss Cadura
Walk in sprcha bez vaničky, nebo s vaničkou?
Běžnější volbou je varianta walk-in sprchového koutu bez vaničky, kdy je podlaha sprchy stejná jako v celé koupelně a odtok vody je řešen žlabem přímo v podlaze. Výsledek je vizuálně atraktivnější, protože celý prostor působí sjednoceně a vzdušně. Na druhou stranu je však nutné počítat s tím, že sprcha musí být směrem k odtokovému žlabu dostatečně vyspádovaná, což ne každá koupelna dovoluje.
V těchto případech lze zvolit walk in sprchu s vaničkou, která sice na pohled nebude tak elegantní, na druhou stranu však bezpečně zabrání úniku vody z oblasti sprchy.
Sprchový kout Roth Walk In Line
Sprchový kout walk in: výhody a nevýhody
Jde spíše o současný hit, nebo představují sprchové stěny walk in nadčasové řešení, které oceníte i za pár let? Pojďme si shrnout hlavní výhody a nevýhody.
Výhody walk in sprch:
- Vytváří působivý a vzdušný dojem. Opticky nijak nenarušují prostor koupelny, naopak jej krásně sjednocují.
- Snadno se přizpůsobí takřka každé velikosti i tvaru koupelny.
- Varianta bez vaničky bude vyhovovat i méně pohyblivým lidem a představuje bezbariérové řešení.
- Další výhoda spočívá ve snadné údržbě. Walk in sprchy většinou tvoří jen jedna zástěna s panty a nenajdeme zde prvky, na nichž by se usazovala voda nebo zbytky mýdla. K péči tak většinou stačí použití stěrky po sprchování.
Nevýhody walk in sprch:
- Je třeba dobře vyřešit odtok vody, aby voda nevytékala do prostoru koupelny. Absence dveří ale i tak znamená, že se stříkání vody ven úplně nevyhnete. Vše ale záleží na velikosti sprchové stěny.
- Jednu nevýhodu pocítí i zastánci tepla ve sprše. Z otevřené sprchy pára ihned uniká ven, nekumuluje se, a tím pádem je „uvnitř“ trochu chladněji než v klasickém sprchovém koutě.
Sprchový kout walk-in Sanswiss Easy STR4P
Pár tipů na závěr
Nesnažte se při koupi sprchové stěny walk in za každou cenu ušetřit a zvolte kvalitní sklo. To by mělo zaručovat dostatečnou bezpečnost, ale i snadnější údržbu, o níž se postará úprava proti usazování vodního kamene.
Promyslete i podobu skla. Čiré sklo je nejoblíbenější, mléčné či matné zase nabízí větší soukromí. Záleží tak na vašich osobních preferencích.
Rozhodovat se můžete i mezi bezrámovou variantou a zástěnou s rámem. Bezrámové stěny se udržují jednodušeji, rám zase může působit zajímavě z estetického hlediska.
Zvlášť, pokud zvolíte populární čiré sklo, zvažte pečlivě i výběr baterie. Právě ta bude jedním z mála prvků viditelných na první pohled, a tak je dobré zvolit designové řešení, které nebude narušovat celkový prostor.
Sprchový kout walk-in Gelco Cure Black
Vyberte si sprchový kout walk-in podle nejvyhledávanějších parametrů:
Vybíráte právě novou sprchu? Podívejte se na článek plný inspirace na nejkrásnější sprchové kouty!